powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Już po raz piąty koło PZW OSW Rogóźno  było organizatorem spławikowych zawodów wędkarskich o Puchar Starostwa. Zawody odbyły się w dniu 1.09.2019 r. na zbiorniku Dratów. W rywalizacji wzięło udział 28 wędkarzy reprezentujących koła PZW działające na terenie naszego powiatu – OSW Rogóźno, Bogdanka i Łęczna.

Zawody odbyły się w jednej turze w trzech sektorach. W tym roku zostały przeprowadzone metodą gruntową. Najlepszym wędkarzem okazał się Mariusz Sałek z koła Bogdanka wygrywając rywalizację sektorową i całe zawody indywidualnie wynikiem 4590 pkt. Jedynki sektorowe osiągnęli również Wojciech Maciejewski – 3460 pkt. i Jan Krawczyk – 1670 pkt. obydwaj z koła OSW Rogóźno, zajmując indywidualnie drugie i trzecie miejsce. Łącznie wszyscy zawodnicy wyłowili 29 kg ryb, które po zważeniu w dobrej kondycji wróciły do wody.

Uroczyste wręczenie nagród wraz z poczęstunkiem odbyło się w Ośrodku Sportów Wędkarskich w Rogóźnie. Arkadiusz Biegaj Przewodniczący Rady Powiatu pogratulował organizatorom determinacji w organizacji tej imprezy i dokonał wręczenia nagród zwycięzcom.