W dniach od 16 do 19 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się szkolenie pracowników Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w zakresie obsługi interesantów za pomocą Geoportalu Powiatu Łęczyńskiego.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”  współfinansowanego ze środków UE. Szkolenie przeprowadziła firma GEOBID Spółka z o.o. z Katowic, która w ramach projektu rozbudowała Geoportal Powiatu Łęczyńskiego o kolejne moduły zapewniające dostęp mieszkańców, właścicieli gruntów, przedsiębiorców i inwestorów do danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego za pomocą e-usług.