O zdrowiu, sporcie, higienie i prawidłowym odżywianiu śpiewali uczestnicy VIII edycji Powiatowego Konkursu Piosenki o Zdrowiu w dniu 6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Cycowie. Gościem wydarzenia był Wicestarosta Łęczyński Dawid Kostecki.

W konkursie Piosenki o Zdrowiu wzięło udział dziewięć zespołów wokalnych i dwoje solistów z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu łęczyńskiego. Dzieci wykonywały nie tylko piosenki o tematyce zdrowotnej, propagujące bezpieczeństwo, higienę i prawidłowe nawyki żywieniowe, ale także zadbały o wyszukane przebrania i rekwizyty. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wokalny, dostarczając publiczności uśmiechu i pozytywnych wrażeń artystycznych. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
– Elżbieta Dyzma – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej,
– Anna Matwiej – pracownik Ośrodka Usług Medycznych „Puls” w Cycowie, higienistka szkolna Zespołu Szkół w Cycowie,
– Emilia Warda z Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Laureatami konkursu zostali:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE:
I miejsce – Zosia Kostrubiec z Przedszkola Publicznego Nr 3 w Łęcznej,
II miejsce – grupa „Elfiki”z Przedszkola w Puchaczowie,
III miejsce – „Brygada Piotrusia Pana” z Przedszkola Samorządowego w Cycowie.

KATEGORIA KL. 0-III:
I miejsce – grupa „Motylki” z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łęcznej, Filia w Nowogrodzie,
II miejsce – Mikołaj Rusek, uczeń Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Cycowie.
III miejsce – grupa „Witaminki” z Zespołu Szkół Nr 1 w Ludwinie.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, statuetki i upominki, a zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrody rzeczowe z rąk Wicestarosty Dawida Kosteckiego i Dyrektora Zespołu Szkół Zbigniewa Rutkowskiego.

Zdjęcie Paweł Enskajt.