W dniu 7 czerwca 2019 r. odbyła się konferencja poświęcona Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu oraz obchodom 100-lecia powstania publicznych służb zatrudnienia.

W konferencji wzięli udział: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz, Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski, który objął honorowy patronat nad uroczystością, Sekretarz Powiatu Michał Pelczarski, Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzej Pruszkowski, członkowie Rady Powiatu, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, dyrektorzy szkół i instytucji oraz pracodawcy z terenu powiatu łęczyńskiego.

Konferencja miała na celu przedstawienie możliwości jakie daje wsparcie środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego w zakresie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Informacje dotyczące tego instrumentu zaprezentowała Milena Wasilewicz – zastępca Dyrektora PUP w Łęcznej. Doświadczeniem w pozyskaniu środków z KFS podzielił się Andrzej Fedurek – Dyrektor ds. Technicznych  PRG Linter S.A. Zostały odczytane listy gratulacyjne od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Sekretarza Stanu Stanisława Szweda.

Uczestnicy mieli także możliwość zapoznania się z historią powołania publicznych służb zatrudnienia – Dekretem o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami datowanym na 27 stycznia 1919 roku.  W tym celu miała miejsce projekcja filmu przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pt.: „100 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce”.

Podczas uroczystości uhonorowano osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy dokonał Pan Krzysztof Michałkiewicz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W trakcie spotkania Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej Monika Mikołajewska wręczyła dyplomy uznania dla pracowników PUP w Łęcznej oraz dla pracodawców, którzy działają na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy.