W Zespole Szkół w Puchaczowie 7 czerwca br. odbyła się czwarta edycja Powiatowego Konkursu o tytuł Mistrza Rozumienia Tekstu Pisanego w Języku Angielskim „Master of Reading in English”. Patronat nad konkursem objął Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski i Wójt Gminy Puchaczów Adam Grzesiuk.

Konkurs zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego ZS w Puchaczowie, panie Beatę Salamuchę i Jolantę Borys odbył się w ramach międzyszkolnego projektu w powiecie łęczyńskim z cyklu „Master Of”. Już od kilku lat najlepsi z najlepszych uczniów w powiecie mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu słownictwa „Master Of Words” –Ludwin , z zakresu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – „A Bit Of Culture” – Łęczna, z zakresu czytania ze zrozumieniem – „Master Of Reading Puchaczów”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego.

Laureaci:
I miejsce – Szymon Lewandowski (SP w Spiczynie ),
II miejsce – Krystian Gułaś (SP w Zezulinie),
III miejsce – Olga Biernacka (SP nr 2 w Łęcznej).

Dziękujemy nauczycielom za rzetelne przygotowanie uczestników i gratulujemy zwycięzcom.