powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

VI Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Master of Words”, zorganizowany przez Gimnazjum Publiczne w Ludwinie, odbył się w tym roku 3 czerwca.  Konkurs realizowany jest w ramach międzyszkolnego projektu szkół powiatu łęczyńskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Łęczyńskiego oraz Wójt Gminy Ludwin, a patronat językowy – Centrum Helen Doron Łęczna. Od 3 lat współorganizatorem konkursu jest również Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie.

Podczas konkursu sprawdzana jest znajomość słownictwa na poziome B1/B2 według CEFR. W tym roku, w konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Cycowa, Milejowa, Puchaczowa, z gimnazjum z Ludwina, SP nr 2 z Łęcznej oraz Zespołu Szkół nr 1 w Ludwinie.

Po bardzo wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców:

I miejsce  Adrian Szepiela – Szkoła Podstawowa w Puchaczowie,
II miejsce ex equo – Amelia Kuchcewicz (SP nr 2 z Łęcznej) oraz Aleksander Jezior (ZS nr 1 w Ludwinie).

Dzięki hojności sponsorów: Centrum Helen Doron Łęczna, Gminy Ludwin, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, GCKiS w Ludwinie oraz „BOSKO” Lody Produkcji Własnej  zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Otrzymali, min. wysokiej jakości sprzęt elektroniczny oraz drobne upominki. Centrum Helen Doron w Łęcznej ufundowało dla zwycięzcy voucher na semestr kursu przygotowującego do Egzaminów Cambridge. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również słodką niespodziankę – bony na lody do „BOSKO”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!