2 czerwca 2019 r. w ramach Dnia Dziecka odbyły się rodzinne spotkania w Piasecznie przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej oraz nad jeziorem Rogóźno, gdzie spotkali się związkowcy ZZG Lubelski Węgiel ,,Bogdanka” S.A. Wicestarosta Dawid Kostecki świętował wspólnie z przybyłymi dziećmi oraz ich rodzinami.

W Szkole Podstawowej w Piasecznie zorganizowano „Święto Rodziny” oraz Finał Kampanii Społecznej „Kilometry Dobra”. Wśród zaproszonych gości obecni byli również: Wójt Gminy Ludwin – Andrzej Chabros, Maria Lisek-Zięba – kierownik WTZ, radni oraz pracownicy Urzędu Gminy Ludwin, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy Ludwin. Nie zabrakło uczniów z rodzicami oraz podopiecznych i przyjaciół Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy.

Szkolny festyn rozpoczął bieg rodzinny. Nagroda dla zwycięzcy biegu czyli Puchar Starosty Łęczyńskiego, który wręczył Wicestarosta Dawid Kostecki, powędrował do Sandry Szelepusty z oddziału przedszkolnego i jej rodziców. Imprezie towarzyszyły również inne atrakcje, tj.: występ zespołu „Bębnoludy”, podsumowanie akcji UNICEF ,,Szkoła z Prawami Dziecka”, występy taneczno-wokalne dzieci ze SP w Piasecznie oraz szkolnego zespołu tanecznego, kiermasz prac uczestników WTZ, konkursy sportowe, malowanie twarzy, atrakcje i niespodzianki w ,,Strefie dzieci” – Stowarzyszenie ,,Skrzydła”, stoisko promocyjne Poleskiego Parku Narodowego, dmuchane zamki oraz kiermasz ciast „dla BARTKA” i ognisko. Równolegle odbywała się akcja krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku ,,dla BARTKA”.

Natomiast w Rogóźnie rodzinny piknik rozpoczęły poranne zawody wędkarskie, po których odbył się festyn. Na dzieci czekało wiele atrakcji, dzięki którym mogły spędzić aktywnie czas. Odbyły się pokazy sztuk walk i pojedynki bokserskie. Mimo błogiej atmosfery organizatorzy nie zapomnieli aby wspólnie spędzony czas wykorzystać do popularyzowania zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Spotkania były czasem wyśmienitej zabawy z mnóstwem atrakcji oraz wspaniałą okazją do pomagania innym. Dziękujemy za wspólne świętowanie i pomaganie!