powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

„Radość dzieciom” – pod takim hasłem 31 maja pod Starostwem Powiatowym w Łęcznej odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Schody życia” przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Starosta Krzysztof Niewiadomski, Burmistrz Leszek Włodarski oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zostali przez dzieci uhonorowani Orderami Uśmiechu, które wykonało Przedszkole „Casper”.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pikniku, a w szczególności swoimi występami i prezentacjami sprawili wiele radości dzieciom z naszego powiatu.

Na przygotowanej scenie zaprezentowali się mali artyści z terenu całego powiatu łęczyńskiego. Wśród nich były dzieci i młodzież z następujących placówek: Szkoły Podstawowej w Dratowie, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem, Przedszkola Niepublicznego i Żłobku „Casper” z Łęcznej, Przedszkoli Niepublicznych „Aniołek”, Przedszkoli Publicznych Nr 1, Nr 3 i Nr 4 w Łęcznej, Gminnego Centrum Kultury w Ziółkowie, Szkoły Podstawowej w Zezulinie, Szkoły Podstawowej w Januszówce, Szkoły Podstawowej w Zawieprzycach, Szkoły Podstawowej w Nadrybiu, Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej oraz Szkoły Podstawowej w Puchaczowie.

Dzięki życzliwości wielu podmiotów dzieci spędziły ten dzień wesoło i radośnie. Dobrej zabawie sprzyjała też pogoda.

Na przybyłe na piknik dzieciaki czekało wiele atrakcji:

  • dmuchane zamki i ogromne bańki mydlane firmy KIC KIC,
  • pokazy wirtualnej rzeczywistości Virtual Quest Lublin,
  • animacje, gry i zabawy przygotowane przez: Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” i Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Przedszkole Niepubliczne i Żłobek „Casper”, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łęcznej, Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem, GKS Górnik Łęczna i Szkołę Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna, Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej, Bank Spółdzielczy w Łęcznej,
  • ciekawe stoiska i pokazy w wykonaniu: Zespołu Szkół w Ludwinie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej, Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie, Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Gminy Puchaczów, Gminy Spiczyn, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie, Stowarzyszenia „Amazonki” z Łęcznej, Wirtualnych Powiatów 3 Sp. z o.o., Zarządu Dróg Powiatowych, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej oraz Getin Banku,
  • poczęstunek i wiele upominków.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się również pojazdy wojskowe Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Dywizji w Lublinie, radiowóz Komedy Powiatowe Policji w Łęcznej, karetka SPZOZ w Łęcznej, samochód służbowy Straży Miejskiej w Łęcznej, motocykle Stowarzyszenia Motocyklowego Patria.

Dziękujemy również sponsorom, wśród których byli: Gmina Łęczna, Bank Spółdzielczy w Łęcznej, BGŻ BNP Paribas S.A., Concordia Ubezpieczenia, Lewiatan, Górnik Kebab&Burger, Lodomania, CAFE AGABELLA, dr Piotr Jastrzębski, wata cukrowa BAWIMY.