powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

28 maja 2018 roku Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej zaprosił uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów klas VIII szkół podstawowych powiatu łęczyńskiego do udziału w V Powiatowym Konkursie z języka angielskiego „English Around English – Speaking Countries”, którego ideą jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień językowych uczniów, pogłębianie wiedzy na temat  historii, geografii, kultury i życia codziennego mieszkańców krajów angielskiego obszaru językowego.

W tegorocznym konkursie „English Around Australia” wzięli udział uczniowie z Cycowa, Zezulina, Ludwina i Puchaczowa. Do współzawodnictwa przystąpiło 12 uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, rozwiązując w ciągu 60 minut test składający się z ośmiu zadań, obejmujących wiedzę o Australii.

Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych zawodników konkursu:

I miejsce – Kornelia Kursa – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie (opiekun – pani Jolanta Borys),
II miejsce – Ignacy Więcławski – Zespól Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie (opiekun – pani Edyta Misiewicz-Hulewska),
III miejsce – Adrian Szepiela – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie (opiekun – pani Beata Salamucha),
IV miejsce – Łukasz Kalisz – Szkoła Podstawowa w Zezulinie (opiekun – pani Agnieszka Pasieczny),
V miejsce – Joanna Pasieczny – Gimnazjum Publiczne w Ludwinie (opiekun – pani Agnieszka Pasieczny).

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz wydawnictwa Macmillan i Pearson zostały w sposób uroczysty wręczone uczestnikom przez Wicestarostę Dawida Kosteckiego, który pogratulował uczestnikom w języku angielskim. Gratulacje, podziękowania i dyplomy z rąk Dyrektor Doroty Makara odebrali też nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w konkursie.

Dodatkową atrakcją dla uczestników była prezentacja „Australia” przygotowana przez Dominikę Wrońską (2 TOR).

Dziękujemy paniom Katarzynie Konopce i Agnieszce Anysz za organizację konkursu oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w następnych edycjach.