powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łęcznej zmieniła swoją siedzibę – przeniosła się z trzeciego piętra na parter budynku przy al. Jana Pawła II 95. Budynek nie ma windy, zmiana lokalizacji ułatwi zatem korzystanie z usług placówki dzieciom i ich rodzicom.

W uroczystości, która odbyła się 31 maja oprócz pracowników Poradni, wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Łęczyńskiego na czele ze Starostą – Krzysztofem Niewiadomskim, radni Rady Powiatu z Przewodniczącym Rady – Arkadiuszem Biegajem, Burmistrz Łęcznej – Leszek Włodarski oraz radni Rady Miejskiej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Powiatu i placówek oświatowych współpracujących z naszą poradnią. Nie zabrakło podopiecznych placówki z rodzicami.

W swoim przemówieniu Starosta podkreślił, iż bardzo cieszy się, że podjęta przez aktualny Zarząd Powiatu decyzja o przeniesieniu Poradni  na parter, tak szybko i stosunkowo niewielkim kosztem została zrealizowana.  Dzięki pracy społecznej wielu osób, pomieszczenia zajmowane wcześniej przez bank bardzo sprawnie zostały zaadaptowane na potrzeby placówki. Rodzice dzieci korzystających z opieki Poradni podkreślali ogromne korzyści społeczne, jakie przyniosła inwestycja. Dzięki niej zdecydowanie polepszy się dostęp do pomieszczeń poradni przez małe dzieci i osoby niepełnosprawne.

Po przecięciu wstęgi przez Starostę Krzysztofa Niewiadomskiego, Dyrektora Poradni Agnieszkę Litwinek-Jabłoniec, Dziekana Dekanatu Łęczyńskiego ks. Stefana Misę oraz Panią Paulinę Oleszuk przedstawicielkę firmy Kampol – Fruit, nastąpiło poświęcenie i zwiedzanie nowych pomieszczeń placówki.

Z okazji uroczystości Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łęcznej otrzymała od firmy Kampol-Fruit 1500 zł, z przeznaczeniem na doposażenie placówki w potrzebne pomoce dydaktyczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania na rzecz  rozwoju naszej Poradni .