powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W piątek 24 maja 2019 r. na placu przy ul. Wiosennej w Łęcznej zorganizowany został Piknik Rodzinny dla mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego, w ramach Kampanii „Razem Przeciwko Przemocy – dla Powiatu Łęczyńskiego”, „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego” oraz Dnia Matki, którego współorganizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łęcznej i Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Łęcznej.

Pogoda, publiczność i zaproszeni goście dopisali. Na pikniku nie zabrakło Starosty Łęczyńskiego – Krzysztofa Niewiadomskiego, Wicestarosty – Dawida Kosteckiego, oraz Burmistrza Miasta Łęczna – Leszka Włodarskiego.

Dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę. Od początku o ich dobrą zabawę dbała ekipa animatorów ze Sceny Juno. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu, jak i aktywności artystycznych. Były konkursy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy.

To nie wszystko co czekało na uczestników pikniku. Główną atrakcją były m.in. występy artystyczne:
– występ dzieci z Przedszkola w Zofiówce oraz gimnazjalistów z Zofiówki,
– występy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy – zespół BĘBNOLUDY z występem solowym Łukasza Liska,
– program artystyczny przygotowany przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Łęcznej,
– program artystyczno-rozrywkowy przygotowany przez SCENĘ JUNO.

Pyszna wata cukrowa oraz popcorn były dla dzieci absolutnym rarytasem a dla dorosłych wspomnieniem lat z dzieciństwa. Dla bardziej głodnych przygotowano kiełbaski z grilla, kanapki, kawę i herbatę.

Podczas Pikniku dzieci mogły obejrzeć wóz policyjny i wozy strażackie. Policjanci bardzo chętnie prezentowali wnętrze radiowozu, natomiast strażacy przygotowali świetny pokaz z prezentacją wozów strażackich z wyposażeniem.

Dziękujemy organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie Pikniku, a mieszkańcom powiatu za wspólną zabawę.