powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Najciekawsze regiony turystyczne Lubelszczyzny, a także goście z woj. małopolskiego i Węgier zaprezentowali się na X Lubelskich Targach Turystycznych. Wśród wystawców nie zabrakło stoiska Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, które przygotowały Starostwa: w Łęcznej i we Włodawie. Stoisko powiatu odwiedzili  Krzysztof Niewiadomski – Starosta Powiatu Łęczyńskiego oraz Marta Piwońska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Targi odbyły się na Starym Mieście w Lublinie w dniach 24-26 maja. Stoiska zostały ustawione wokół Trybunału Koronnego.  Oprócz Pojezierza, Zamościa i Roztocza, Krainy Lessowych Wąwozów, Chełma swoją ofertę zaprezentowały muzea, a także przedsiębiorcy z branży turystycznej i kulturalnej.

Na stoisku „Kameralnego Pojezierza” można było zapoznać się z ciekawą ofertą wypoczynku: spacerów ścieżkami przyrodniczymi w Poleskim Parku Narodowym i w nadleśnictwach, aktywnym wypoczynkiem nad jeziorami, szlakami rowerowymi i kajakowymi,  muzeami, zabytkami związanymi z wielokulturowością i historią naszego regionu, najciekawszymi imprezami. Uwagę odwiedzających przyciągał nowy, bogato ilustrowany folder turystyczny, wydany przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej. W tym roku reprezentacja Pojezierza była wyjątkowo liczna, ponieważ obok nas swoje stoisko miało Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, a także Parczew.

Podczas Targów mieliśmy okazję porozmawiać z wieloma turystami, przedstawiając im możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu w naszym regionie – zarówno podczas krótkiej weekendowej wycieczki, jak i podczas dłuższego pobytu.  – Targi w Lublinie przy niewielkich kosztach dają nam możliwość dotarcia z informacją o atrakcjach naszego powiatu zarówno do mieszkańców Lublina jak i turystów z kraju i zagranicy, którzy odwiedzają w  tym czasie Lublin. Do naszego stoiska podchodzili m.in. turyści z Warszawy, Płocka, Katowic – mówi Marta Piwońska Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej.