17 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się po raz XIX przegląd teatrzyków dziecięcych. Organizatorami były przedszkola w Puchaczowie i Milejowie. Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Wójt Gminy Puchaczów i  Wójt Gminy Milejów objęli przegląd patronatem honorowym.

Wydarzenie było okazją do rozwijania dziecięcych umiejętności teatralnych, ukazania piękna literatury bajkowej oraz kształcenia umiejętności pracy zespołowej i możliwości rozładowania negatywnych emocji (teatr jako terapia).

Wspaniałe występy  dzieci oglądali zaproszeni goście: Michał Pelczarski – Sekretarz Powiatu  Łęczyńskiego, Zofia Tchurzewska – Sekretarz Gminy Milejów, Adam Grzesiuk – Wójt Gminy Puchaczów,  Barbara Marcinek – Skarbnik Gminy Puchaczów , Katarzyna Wójcik-Kęcik – Sekretarz Gminy Puchaczów i Urszula Kłembokowska – Inspektor ds. Oświaty Gminy Puchaczów .

W przeglądzie wzięło udział 8 grup  teatralnych z terenu powiatu Łęczyńskiego: Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej, Przedszkole Samorządowe  w Milejowie, Przedszkole Samorządowe  w Cycowie, Przedszkole Niepubliczne „ Mali Odkrywcy” w Łęcznej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Przedszkole w Spiczynie i Przedszkole w Puchaczowie.

Po wspaniałych występach młodych adeptów sztuki teatralnych dzieci zostały nagrodzone rzęsistymi brawami przez publiczność oraz upominkami i dyplomami.

Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Wójt Gminy Puchaczów, Anna Niwińska, NIVPOL,  Bank Spółdzielczy w Łęcznej, „Biuromix” Beata Kosiarska, Rada Rodziców przy Przedszkolu w Puchaczowie ufundowali pamiątkowe statuetki i upominki dla dzieci.

Wszystkim opiekunom i małym uczestnikom przeglądu gratulujemy.