powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

14 maja Wicestarosta Dawid Kostecki, Sekretarz Powiatu Michał Pelczarski oraz Skarbnik Patrycja Miazio podpisali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych modernizacji drogi powiatowej Kopina – Zaróbka.

Na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2009 L Kopina  –  Zaróbka” z budżetu państwa zostaną przekazane środki w wysokości 1,3 mln zł (50 % wartości inwestycji). Pozostałe koszty będą pokryte z budżetu Powiatu oraz Gminy Cyców. Wyłoniono już wykonawcę robót budowlanych. Jest nim konsorcjum firm, którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika. Przedmiotowa droga w ramach tegorocznych robót zostanie przebudowana na długości ok. 5 km. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec października.

Uroczyste przekazanie umów odbyło się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w obecności  Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia oraz poseł na Sejm RP Elżbiety Kruk.

Relacje video z wręczenia umów:

Część I – www.facebook.com/wojewodaCzarnek

Część II – www.facebook.com/wojewodaCzarnek