9 kwietnia 2019 r. w Łęcznej odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt zorganizowany przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w ramach „Licealiady” 2018/2019. Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

W eliminacjach udział wzięło 6 drużyn z terenu województwa:
– Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim,
– Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach,
– Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie,
– Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie,
– Akademickie Liceum Ogólnokształcące Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej,
– III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Turniej odbył się w miłej atmosferze, w duchu rywalizacji fair play. Po ciężkich zmaganiach wyłoniono zwycięskie drużyny:

I miejsce:

II miejsce:
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach

III miejsce:
Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie

Obecny na turnieju Dawid Kostecki – Wicestarosta Łęczyński wręczył zwyciężczyniom pamiątkowe puchary oraz medale. Życzył również aby zawodniczki rozwijały swoje pasje sportowe i mogły w przyszłości reprezentować kadrę narodową w piłce nożnej kobiet.