Dnia 08 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyła się VII Edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII. Organizatorami konkursu byli: Dorota Cękalska i Jarosław Bałaban, honorowy patronat objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego – Pan Krzysztof Niewiadomski.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa Bo Bennet: „Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś”.

Dyktando finałowe napisało 20 uczniów z 10 szkół naszego powiatu. Prace uczniów oceniła komisja konkursowa, w której skład weszli następujący nauczyciele – opiekunowie zespołów szkolnych, Państwo: Magdalena Falkiewicz, Elżbieta Jabłońska, Alina Knap, Marzena Kowalczyk, Anna Kozak – Okońska, Magdalena Marczak, Iwona Pasieczna, Oliwia Szafran, Jarosław Bałaban i Dorota Cękalska.

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Łęczyńskiego” otrzymała Natalia Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej,
II miejsce zajęła Klaudia Białasz z Zespołu Szkół w Cycowie,
III miejsce zajęła Amelia Kuchcewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Nagrody w VII Edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz przez Burmistrza Miasta Łęczna, wręczyli: Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego – Pan Dawid Kostecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej – Pan Artur Radko i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej – Pani Hanna Lipińska-Stopa.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Cieszymy się, że Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” wzbudza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli, popularyzując wśród młodzieży znajomość zasad pisowni.