powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

29 kwietnia Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie wzięli udział w apelu z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała Ewa Staniszewska – Pańczyk, nauczyciel historii wraz z uczniami.

ZS im. Simona Bolivara był także współorganizatorem uroczystości religijno-patriotycznej z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przy kopcu powstańczym w Klarowie. Delegacja szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny a następnie Dariusz Szafranek – Dyrektor Szkoły oraz uczniowie z klasy mundurowej LO złożyli kwiaty przy powstańczym krzyżu. Na zakończenie uroczystości zebrani wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Milejowskiej Orkiestry Dętej.

Dyrektor Dariusz Szafranek podziękował za przygotowanie zarówno szkolnej akademii upamiętniającej wydarzenia trzeciomajowe jak i wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację uroczystości w Klarowie, co jest wyrazem patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny.