23 marca w Lublinie, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zespół uczniów w składzie: Jessica Marczak, Patrycja Dados oraz Dawid Michalski wzięli udział w V edycji konkursu z języka angielskiego „Faces of America”.

Drużyna z Bolivara po przygotowaniu interesującej prezentacji, napisaniu testu leksykalno-gramatycznego oraz sprawdzianie wiedzy o Stanach Zjednoczonych uplasowała się na 5 miejscu. Uczniowie przygotowywani byli do konkursu przez nauczycieli języka angielskiego: Panią Karolinę Dudę oraz Pana Jurija Patenko.

Natomiast w kwietniu, uczennica klasy II LO Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie – Weronika Ryś zdobyła wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im Fiodora Dostojewskiego dla Młodzieży. Weronika napisała piękne opowiadanie pt. „By zasłużyć”. Opowiadanie zostało opublikowane w Pokłosiu VI Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Fiodora Dostojewskiego Dla Młodzieży „Bóg – mój bliski nieznajomy”. Osobą przygotowującą i wspierającą była Pani Wioletta Stradomska – Woźniak.

Gratulujemy wszystkim uczniom, jak i nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów!