powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

10 maja 2019 r. grupa 237 uczniów klas technicznych z 25 szkół województwa lubelskiego przystąpiła do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności zawodowych podczas regionalnego etapu XIII międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło około 1215 uczniów. Do etapu regionalnego, który odbył się w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie zakwalifikowało się 237 uczniów, 80 zespołów reprezentujących 25 szkół technicznych województwa lubelskiego, którzy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w 21 kwalifikacjach.

ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka reprezentowało 10 uczniów klas trzecich z czterech kierunków kształcenia zawodowego. W kategorii technik architektury krajobrazu nasze uczennice zdobyły pierwsze dwie lokaty:

I miejsce zajęła Anna Ścisłowska, a II miejsce Wiktoria Raciborska. Z kolei w zmaganiach z wiedzą zawodową w kategorii technikum budownictwa II miejsce zdobył Marek Nawrocki. Dodatkowo dwa wyróżnienia udało się osiągnąć w swojej kategorii zawodowej dwóm uczennicom technikum ekonomicznego Julii Szalak i Iwonie Ostapiuk.

Serdecznie gratulujemy sukcesu – przede wszystkim uczniom, ale także nauczycielom przedmiotów zawodowych, którzy jak widać skutecznie uczą ich przyszłego zawodu.