W dniu 1 kwietnia 2019 r. odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Obecny na spotkaniu Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski otrzymał zaproszenie do współpracy w ramach Komitetu Honorowego organizacji Samorządowego Forum Województwa Lubelskiego.

Forum jest okazją do podsumowania dotychczasowej działalności samorządów naszego województwa oraz czasem na podziękowania i określenie nowych perspektyw w związku z obchodzonym w tym roku 20-leciem powstania samorządów wojewódzkich i powiatowych oraz 15-leciem uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Samorządowe Forum Województwa Lubelskiego odbędzie się 23 maja 2019 r. Liczymy na obecność Premiera RP Mateusza Morawieckiego, innych przedstawicieli rządu, sejmu, senatu, samorządu województwa lubelskiego, wszystkich starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz reprezentantów środowisk naukowych i gospodarczych.