powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Poseł Gabriela Masłowska 7 kwietnia odwiedziła mieszkańców powiatu łęczyńskiego. W spotkaniu na temat aktualnie realizowanych programów rządowych, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Łęcznej wzięło udział wiele osób.

Wśród obecnych byli m.in. Starosta Krzysztof Niewiadomski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Arkadiusz Biegaj i radni Rady Powiatu, a także Burmistrz Miasta Łęczna Leszek Włodarski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Winiarski wraz z radnymi. Głównym tematem spotkania były programy rządowe w kontekście uwarunkowań lokalnych, ale poruszane były również inne problemy ważne dla mieszkańców powiatu łęczyńskiego. Pani Poseł podkreślała ogromne środki, które już wkrótce zostaną przeznaczone na wsparcie rodzin z dziećmi (rozszerzony Program 500+) i emerytów oraz rencistów (Emerytura Plus). Więcej pieniędzy zostanie też w kieszeniach wszystkich pracujących Polaków (zmiana PIT z 18 na 17%), a także młodych ludzi do 26. roku życia, którzy zostaną zwolnieni z podatku PIT. Duże nadzieje wiąże również z programem wsparcia rozwoju połączeń lokalnych. Realizacja nowych programów możliwa jest m.in. dzięki uszczelnieniu VAT.

Gabriela Masłowska podkreślała, że priorytetem władz państwowych jest niwelowanie występujących w naszym kraju nierówności społecznych, poprzez pomoc najsłabszym osobom i regionom, którym trudno poradzić sobie bez wsparcia z zewnątrz. Zachęcała lokalne samorządy do ubiegania się o rządowe dofinansowanie do modernizacji dróg. 

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na pytania i dyskusję. Obecni pytali zarówno o nasze sprawy lokalne jak np. plany dotyczące przyszłości kopalni w Bogdance, a także problemy o charakterze ogólnopolskim np. media publiczne, „dziką reprywatyzację”. Nie obyło się również bez odniesienia do planowanego na poniedziałek strajku nauczycieli. Zarówno Pani Poseł, jak i osoby zabierające głos w dyskusji zgodzili się, że nauczyciele powinni lepiej zarabiać, ale wynagrodzenie nauczyciela powinno być powiązane z osiąganymi przez niego wynikami nauczania i sukcesami jego uczniów na egzaminach, konkursach i olimpiadach.