powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Wicestarosta Łęczyński – Dawid Kostecki, jako przedstawiciel sąsiedniego samorządu lokalnego, był gościem Polsko-Włoskiego Jarmarku Zygmuntowskiego w Ostrowie Lubelskim, który odbył się 5 maja 2019 r. Jest to kolejne spotkanie w ramach podpisanego w ubiegłym roku porozumienia o współpracy pomiędzy gminami Palombara Sabina i Ostrów Lubelski, a także 475 rocznica otrzymania praw miejskich przez Ostrów Lubelski.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą po której nastąpił przemarsz do Parku Miejskiego. Odbyły się okolicznościowe przemówienia. Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zwrócił uwagę, że zawarte porozumienie otwiera nowe perspektywy współpracy i rozwoju przed miastem, powiatem lubartowskim jak i całym województwem lubelskim. Wicestarosta Dawid Kostecki zwracał uwagę na to, jak wiele naród polski ma wspólnego z Włochami. Wspólne jest nie tylko dziedzictwo historyczne, ale również ludzka mentalność.

Poza oficjalna częścią Jarmarku odbyły się m.in. pokazy rycerskie, konkursy, degustacja potraw regionalnych oraz występy dzieci, młodzieży i lokalnych zespołów śpiewaczych.

Galeria zdjęć i filmów z przemówieniami okolicznościowymi:przejdź