26.04.2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Żyję Zdrowo”. Głównym celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i ich rodzin.

Umiejętności artystyczne dzieci oceniało jury w składzie:
Ewa Bochra – Dyrektor Przedszkola w Przedszkola – przewodnicząca jury;
Anna Krzychowiec – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Puchaczowie;
Beata Sagan – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie;
Elżbieta Dyzma – Przedstawicielka Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Łęcznej.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu 29 występów postanowiła nagrodzić następujących uczestników:
Kategoria I (3-4 lata):
I miejsce – Zofia Kostrubiec
II miejsce – Patrycja Skoczylas
III miejsce – Natalia Paczkowska
Wyróżnienie dla : Wojciecha Szurek oraz Aleksandry Staropiętka.

Kategoria II (5 -6 lat):
I miejsce – Edyta Żmuda
II miejsce – Dominik Kamiński
III miejsce – Zofia Decyk
Wyróżnienie dla : Igora Chapuła oraz Emilii Karaś.

Uczestników konkursu we wszystkich kategoriach wiekowych – zarówno tych na podium, jak i osoby wyróżnione – nagrodzono pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami. Nagrody wręczyli dzieciom: Pan Dawid Kostecki – Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego oraz Przewodnicząca Jury – Pani Ewa Bochra. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie oraz życzymy wszystkim kontynuowania przygody z poezją.