08.04.2019 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej przeprowadziła eliminacje powiatowe XIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia” oraz 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Na widowni zasiedli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łęcznej: Dawid Kostecki – Wicestarosta Łęczyński, Marta Piwońska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz opiekunowie recytatorów. Przybyłych gości przywitała Jadwiga Marczewska – dyrektor PBP w Łęcznej. Dawid Kostecki – Wicestarosta Łęczyński mówił o roli poezji, umiejętności jej interpretacji i odbioru. Życzył uczestnikom sukcesów.

Uczestników obu konkursów oceniało jury w składzie:
Anna Kistelska – główny instruktor ds. literatury i recytacji WOK w Lublinie,
Maria Dymel – emerytowany dyplomowany nauczyciel bibliotekarz, poetka, autorka hymnu niepełnosprawnych,
Monika Bogusz – starszy kustosz, instruktor PBP w Łęcznej.

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ,,Przebudzeni do życia” udział wzięli uczniowie:
– z MOW w Podgłębokiem,
– ZS im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie,
– SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,
– Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Nadrybiu i Ostrówku,
– ZS w Puchaczowie.

Nominację do Turnieju Wojewódzkiego otrzymali:
Kornelia Kursa – ZS w Puchaczowie i Adam Pochodyła – SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia:
– Sebastianowi Jóźwikowi – SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej,
– Wiktorii Mijas – SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej,
– Agnieszce Wronie – ZSP w Nadrybiu.

W 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wystąpiły recytatorki :
– z ZS w Puchaczowie,
– MOW w Podgłębokiem.

Wyróżnienie odebrała Karolina Zwolińska z ZS w Puchaczowie.

Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz nagrody książkowe zakupione przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej. Jurorzy i nauczyciele przygotowujący uczniów odebrali podziękowania.

Recytatorom dziękujemy za występ, a osobom zakwalifikowanym do Turnieju Wojewódzkiego życzymy dalszych sukcesów.