powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Dzień Otwartych Drzwi to od kilku lat punkt obowiązkowy akcji promującej szkołę w trakcie trwającej rekrutacji. W bieżącym roku w poniedziałkowe przedpołudnie 29 kwietnia ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej po raz koleiny otworzył szeroko swoje drzwi dla gimnazjalistów i ósmoklasistów powiatu Łęczyńskiego oraz ich rodziców.

– Jak co roku Dzień Otwarty jest nie tylko okazją do zaprezentowania naszej oferty kształcenia, jest to także sposobność do pokazania gościom panującej w szkole życzliwej atmosfery z której nasza szkoła słynie od wielu lat. – mówili jej organizatorzy.

Przedstawiciele każdego z kierunków kształcenia w Jagiellończyku w ramach stoisk eksperckich poza obowiązkowym i standardowym pakietem informacji o zawodzie czy profilu kształcenia przygotowali na ten dzień coś specjalnego.

Uczniowie profilu biologiczno-chemicznego I LO im. Jana Zamoyskiego przeprowadzali na żywo eksperymenty chemiczne, czym przyciągali uwagę odwiedzających. W barwnym stylu swój kącik przygotowało technikum architektury krajobrazu eksponując profesjonalne plansze oraz makiety trójwymiarowe, czyli niezbędne elementy projektu zagospodarowania terenów zielonych wykonywane podczas pracy w tym zawodzie. Stoisku towarzyszyła wystawa prac malarskich szkolnej pracowni rysunku i malarstwa. W równie efektowny sposób swój zawód promowali także TORowcy, czyli uczniowie technikum organizacji reklamy. Do podjęcia nauki w technikum reklamy kusili prezentując własnoręcznie wykonane gadżety, ulotki i plakaty.

Tego dnia nie zabrakło również stoisk branży ekonomicznej oraz stoiska związanego z budownictwem. Uczniowie zachęcając do podjęcia nauki w technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości prezentowali dające się zastosować w praktyce umiejętności kalkulacyjno-biurowe, np. sprawne księgowanie faktur. Przedstawiciele technikum budownictwa wspólnie z przyszłymi monterami zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie prezentowali na stoisku nieodłączne atrybuty swoje pracy: narzędzia i materiały budowlane oraz projekty osiedli czy makiety trójwymiarowe domów.

Hitem była stworzona przez uczniów technikum informatycznego strefa gier, która przyciągała fanów rozgrywek wirtualnych. W ramach rozrywki wszyscy chętni mogli uczestniczyć w karaoke, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem. Ponadto przybyli goście w specjalnie zaadaptowanej na salę kinową pracowni uczestniczyli w projekcji filmu o szkole. Przy okazji goście mogli zobaczyć relację z praktyk zagranicznych w Grecji realizowanych przez szkołę i finansowanych w ramach programu Erasmus+ oraz porozmawiać bezpośrednio z ich uczestnikami.

– Impreza tego typu to dobra okazja, by zachęcić młodzież do wyboru szkoły poprzez bezpośrednie pokazanie, co placówka ma do zaoferowania. Niewątpliwie Jagiellończyk zaprezentował bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2019/2020. – tymi słowy podsumowywali wydarzenie nauczyciele „Jagiellończyka”.