powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach 26 kwietnia przeprowadził po raz drugi Dzień Otwarty. Szkoła zadbała o przybyłych gości i przygotowała bogaty program opatrzony słodkim poczęstunkiem. Uczestnicy mogli wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach sportowych: turnieju piłki siatkowej o Puchar Starosty, turnieju badmintona czy zawodach łuczniczych. Zawodom sportowym przyglądał się Dawid Kostecki – Wicestarosta Łęczyński, który na zakończenie wręczył zwycięzcom puchary.

W ramach Dnia Otwartego przeprowadzone zostały quizy tematyczne oraz warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Odbyła się także wystawa sprzętu rolniczo-mechanicznego oraz nauka jazdy samochodem osobowym. Młodzież mogła zasiąść za kierownicą pojazdów, zapoznać się z obsługą i wykonać przejażdżkę. Dla chętnych odbyła się piesza wycieczka nordic walking po Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym. Zwieńczeniem dnia były grillowane kiełbaski i poczęstunek. 

Atmosfera jak i pogoda dopisały a wielokierunkowy program dnia przyciągną uwagę przyszłych adeptów szkoły rolniczej. Przybyła młodzież miała możliwość lepszego poznania szkoły, nauczycieli jak i otoczenia. Dzień w pełni oddał pozytywną atmosferę jaka panuje na co dzień w szkole.