powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Piękna pogoda i szeroko otwarte drzwi Zespołu Szkół Górniczych sprawiły, że 25 kwietnia podczas Dnia Otwartego pojawiło się wielu zainteresowanych ofertą uczniów oraz rodziców. Mury szkoły odwiedzili również jej absolwenci, towarzysząc młodszemu rodzeństwu. Z sentymentem wspominali naukę w placówce, gdzie jak mówili zawsze była dobra, życzliwa atmosfera.

Na korytarzach prezentowane były stoiska górników, mechaników i elektryków. Swoje stoisko miał także strategiczny partner szkoły: LW „Bogdanka” S.A. Tutaj przyszli uczniowie mogli dowiedzieć się, że po ZSG czeka na nich praca w jednej z najlepszych firm w branży kopalnianej. Młodzież mogła porozmawiać z nauczycielami i uczniami o specyfice zawodów oraz o samej szkole a także obejrzeć pracownie zawodowe oraz obiekty sportowe. W auli przygotowano film o szkole i kopalni, a w bibliotece galerię obrazów Walentego Bąbelewskiego „Moja robota w kopalni”.

Dzień Otwarty na pewno można uznać za udany. Wielu uczniów zdecydowało się pobrać dokumenty w sekretariacie a niektórzy już wyrazili chęć podjęcia nauki w tej szkole.