powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W dniach od 05 do 07 kwietnia 2019 r. w Komornikach koło Poznania, odbył się II Puchar Polski Kadetów w zapasach – styl wolny, który był również kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM).

Doskonale spisali się zawodnicy LKS „ISKRA” Spiczyn, którzy zdobyli dwa srebrne medale w bardzo mocno obsadzonych kategoriach wagowych:

– Szymon Chmielewski – II miejsce w kategorii wagowej 55 kg,
(startowało 23 zawodników), w finale uległ Michałowi Szusterowi – zawodnikowi z Koszalina.
– Olgierd Gąsior – II miejsce w kategorii wagowej 65 kg,
(startowało 31 zawodników), w finale uległ Sebastianowi Tworkowi – zawodnikowi z Łodzi.

W ramach tego turnieju startowali również: Nikodem Prewencki, Bartosz Miziołek i Stanisław Korol. W turnieju udział wzięło 193 zawodników, a LKS „ISKRA” Spiczyn zajęła 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 60 startujących klubów. Zawodnicy zaprezentowali się wspaniale, a trzech z nich: Olgierd Gąsior, Szymon Chmielewski i Nikodem Prewencki – zdobyło kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach
od 03 do 05 maja 2019 r. w Staszowie w województwie świętokrzyskim.

Gratulujemy trenerowi Tomaszowi Żurawiowi i jego zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.