powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Już w najbliższą sobotę 30 marca o godzinie 20.30 zgasną światła na obiektach Starostwa Powiatowego w Łęcznej i Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Instytucje te włączają się w ogólnoświatową akcję „Godzina dla Ziemi” WWF.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu aby dołączyli do akcji, która w tym roku przebiega pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Akcja polega na symbolicznym zgaszeniu świateł i urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ideą akcji jest promowanie troski o naszą planetę, poprzez ochronę jej środowiska naturalnego. 
Nawet w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki, możemy przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na Ziemię. Nie bądźmy obojętni, dołączmy do akcji. Na stronie https://nieniszczedomu.wwf.pl/ można złożyć podpis pod apelem w tej sprawie.

„Godzina dla Ziemi” to ogólnoświatowa akcja ekologiczna, zainicjowana 12 lat temu przez organizację WWF. Co roku na godzinę gasną światła na znanych zabytkach, pomnikach i obiektach m.in. na: operze w Sydney, bramie Indii w Bombaju, piramidach egipskich w Gizie, bazylice św. Piotra w Watykanie, wieży Eiffla, pałacu Buckingham w Londynie, moskiewskim Kremlu i Empire State Building w Nowym Jorku. 

W Polsce w akcji bierze udział kilkadziesiąt miast, w których gasną iluminacje takich obiektów jak: Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek, bramy Starego Miasta w Gdańsku, łódzka Manufaktura czy Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie.