Nieodpłatna pomoc prawna w naszym powiecie dotychczas udzielana była w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. W 2019 roku w powiecie łęczyńskim będą działały dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej – w Łęcznej i w Cycowie.

Punkt prowadzony przez Powiat Łęczyński, gdzie porad będą udzielali adwokaci i radcy prawni na podstawie porozumienia z Radą Okręgową Radców Prawnych i Radą Okręgową Rady Adwokackiej już od 2 stycznia będzie funkcjonował w Łęcznej, ale w innym miejscu – na parterze budynku przy al. Jana Pawła II 95 (znajduje się w nim m.in. urząd pracy, urząd skarbowy).
Czynne: poniedziałek-piątek w godz. 8.00-12.00.

Drugi punkt, prowadzony przez organizację pozarządową będzie zlokalizowany w Cycowie – na parterze Urzędu Gminy, ul. Chełmska 42.
Czynne: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9.00-13.00, wtorek 12.00-16.00.