powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W uznaniu za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy w 100-lecie istnienia Publicznych Służb Zatrudnienia Powiatowy Urząd Pracy otrzymał dyplomy od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz od Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

W 2019 roku przypada 100 –lecie Publicznych Służb Zatrudnienia, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zaczęły organizować się na mocy „Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami” z 27 stycznia 1919 r., wydanego przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji dnia 23 stycznia 2019 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało uroczystą konferencję, w której uczestniczyła Pani Monika Mikołajewska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej, która otrzymała dyplom uznania dla naszego PUP od Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej.

Również Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie dnia 29 stycznia 2019 roku uczcił obchody 100–lecia funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia. Honorowy Patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, który także uhonorował nasz PUP okolicznościowym dyplomem.