powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

W roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczennica ZS Nr im. S.Bolivara w Milejowie Laura Kubić zajęła II miejsce w ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Dla całej społeczności szkolnej to wielki zaszczyt.

Na prośbę opiekuna Wioletty Chmiel Laura podjęła się tego przedsięwzięcia i oto mamy sukces. Wiele czasu i przemyśleń dało przepiękną prezentację która została doceniona na najwyższym forum.

Uczennica zatytułowała swoją prezentację – 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez prezentowane slajdy przedstawiła najważniejsze etapy walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Pojawiają się postaci historyczne, które swoim poświęceniem przyczyniły się do tak wielkiego sukcesu całego narodu. To zarówno znani bohaterowie jak Józef Piłsudski, ale też ci bezimienni. Zaznaczony jest ogromny wkład papieża Jana Pawła II, który w wielkich słowach nakazuje młodym aby tą niepodległość utrzymywali ze wszech sił.
Uczennica w swojej pracy ukazała również w jaki sposób społeczność szkolna świętuje kolejne rocznice odzyskania niepodległości. Na biało czerwonych kartach ukazani są uczniowie wraz z nauczycielami i władzami samorządowymi w czasie tych ważnych rocznic.