10 grudnia 230 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, stypendystów Prezesa Rady Ministrów, odebrało dyplomy z rąk Wojewody Przemysława Czarnka i Kurator Oświaty Teresy Misiuk. 12 grudnia Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk wręczyli stypendia w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”. Wśród tej grupy nie zabrakło stypendystów ze szkół Powiatu Łęczyńskiego.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z powiatu łęczyńskiego:

• Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej: Daniel Huszaluk, Weronika Pyszyńska
  • Zespół Szkół Nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie: Laura Kubić, Radosław Wójcik
  • Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej: Adrian Rocznon
  • Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach: Konrad Szabała.
    W uroczystym wręczeniu stypendiów Prezesa Rady Ministrów wziął udział Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski.
    Do grona uczniów objętych programem stypendialnym: „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”, skierowanym do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych zalicza się Adrian Roczon, uczeń Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Patryk Widziński z Zespołu Szkół Nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie.
    Powiat Łęczyński podczas uroczystej gali reprezentował Wicestarosta Dawid Kostecki.