powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

08 grudnia 2018 r. w Spiczynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny. W zawodach uczestniczyło 74 zawodników – młodzików z 6 klubów.

Zawody zostały rozegrane na dwóch matach w sali sportowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie. Impreza wykroczyła poza aspekty sportowe. W świątecznej atmosferze, przy choince i w obecności św. Mikołaja, stała się świętem, zabawą i ogromnym oddziaływaniem wychowawczym skierowanym do młodych ludzi.

W trakcie części oficjalnej nawiązano również do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, prezentując krótki film tematyczny i utwór muzyczny w wykonaniu uczennic z Gimnazjum w Spiczynie. Impreza ta była również wspaniałą promocją i upowszechnieniem sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Spiczyn i Powiatu Łęczyńskiego.

Klub „ISKRA” Spiczyn stanął na III stopniu podium w klasyfikacji klubowej, na II miejscu – LUKS „Suples” Kraśnik, na I – ZTS „Sokół” Lublin.
Gospodarze ze Spiczyna osiągnęli finały w czterech kategoriach wagowych.
Złoto wywalczyli: Oliwier Żukowski i Oskar Żukowski, srebrny medal: Damian Staśczak i Stanisław Korol, brązowy medal: Michał Wlazły, Artur Piątek i Patryk Czubacki.

Nadzieją sportu zapaśniczego za rok 2018 został Oliwier Żukowski ze Spiczyna.

Najlepszymi zawodnikami Turnieju (zdaniem trenerów) zostali:
• Oskar Żukowski – kat. wag. 32 kg – LKS „ISKRA” Spiczyn
• Eryk Michalak – kat. wag. 59kg – LUKS „Suples” Kraśnik
Na zakończenie zawodów trenerzy wyróżnili 10 najlepszych zawodników w roku 2018 w kategorii „Młodzik” (wyróżnienia są równorzędne). Wśród nich znalazł się zawodnik ze Spiczyna – Stanisław Korol.

Za zajęcie pierwszych czterech miejsc w każdej kategorii wagowej, zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody – statuetki. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji klubowej trenerzy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Sponsorem pucharów była Gmina Spiczyn.

Wśród gości byli przedstawiciele władz Powiatu Łęczyńskiego – Starosta Krzysztof Niewiadomski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Arkadiusz Onyszko i Michał Woźniak, przedstawiciele Gminy Spiczyn: Artur Barczak – Przewodniczący Rady Gminy Spiczyn, Joanna Gąsior – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Spiczyn, dyrektorzy szkół ze Spiczyna oraz członkowie zarządu LKS „ISKRA” Spiczyn.
Na zawody przyszła duża grupa kibiców: byłych i starszych zawodników LKS „ISKRA” Spiczyn, rodziców, kolegów i koleżanek, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie (około 250 osób z gminy Spiczyn i powiatu Łęczyńskiego), a także sponsorzy.

Zaproszeni goście wraz ze św. Mikołajem wręczali stojącym na podium zawodnikom medale
i nagrody.

Cała impreza sportowa była bardzo udana, a Telewizja Lublin i gazeta „Wspólnota Łęczyńska” uwieczniła w mediach Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików zapasach – styl wolny, które odbyły się w Spiczynie.