Serdecznie zachęcamy do udziału w comiesięcznych akcji poboru krwi na terenie Łęcznej. Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu.

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, używany sprzęt jest jałowy, jednorazowego użytku, więc nie ma możliwości zakażenia.

Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie, tak by lekarz mógł ocenić stan zdrowia dawcy. Krew oddawać mogą osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które nie chorują na choroby przewlekłe i w ostatnim czasie nie przyjmowały żadnych leków oraz nie przechodziły nawet drobnych zabiegów chirurgicznych. Do oddania krwi należy zgłosić się po posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Akcje pobierania krwi odbywają przez cały rok 2019 , w każdą ostatnią środę miesiąca.
Godziny rejestracji dawców: od 8:30 do 13:00

Miejsce: mobilny punkt poboru krwi stacjonujący na dworcu łęczyńskim (przy RCH Wamex) Al. Jana Pawła II.
Organizator akcji: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Harmonogram na 2019 r.

• 27 luty
  • 27 marca
  • 24 kwietnia