powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

10 stycznia ogłoszone zostały wyniki prestiżowego XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. W czołówce Rankingu i na 19 miejscu w woj. lubelskim widnieje Technikum Górnicze i Politechniczne w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

W pierwszej 50 najlepszych techników województwa – 29 miejsce – znajduje się też Technikum naszego „Jagiellończyka”. Zapraszamy do aplikowania do naszych szkół w najbliższym naborze na rok szkolny 2019/ 2020.

Wyniki rankingu przez cały 2019 rok dają prawo używania przez ZSG w Łęcznej honorowego tytułu „Srebrnej Szkoły” i związanego z nim graficznego znaku jakości – srebrnej tarczy. Tytuł ten przysługuje technikom, które zajęły w ogólnopolskiej klasyfikacji miejsca od 101 do 300. Przygotowane zostały także rankingi wojewódzkie. Technikum Górnicze i Politechniczne znalazło się wśród najlepszych techników w województwie lubelskim na pozycji 19.

W tegorocznym Rankingu pod uwagę wziętych było 1731 techników. Były to szkoły które spełniły kryterium wejścia tj.: maturę zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Wyniki Rankingu są dla ZSG powodem do dumy tym większym, że jest to już drugie takie wyróżnienie. Szkoła w 2017 r. w Rankingu również zdobyła znak jakości tj. tytuł „Srebrnej Szkoły”, co roku mieści się również w 50 najlepszych techników w województwie.

Również Technikum przy Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka ponownie znalazło się w pięćdziesiątce najlepszych techników Lubelszczyzny i tym razem zajęło 29. miejsce w rankingu, poprawiając swoją pozycję o 10 miejsc w stosunku do ubiegłego roku.

  • Jesteśmy dumni z tego, iż nasze Technikum zajęło 29 miejsce wśród najlepszych techników Lubelszczyzny. Sukces ten cieszy tym bardziej, że wynika z owocnej współpracy wykwalifikowanego grona pedagogicznego i ambitnych uczniów w systematycznym i rzetelnym przygotowywaniu się do matur na poziomie podstawowym i rozszerzonym, egzaminów zawodowych oraz olimpiad przedmiotowych – mówi Dyrektor „Jagiellończyka” Dorota Makara.

Misją przedsięwzięcia i tworzenia takich rankingów jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do dobrych studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

  • To niesamowite patrzeć jak pniemy się coraz wyżej w rankingu, zajmując co raz to wyższe lokaty. W roku 2016 było to 42 miejsce, w ubiegłym roku 39. To pokazuje, że jesteśmy szkołą na poziomie. Szkołą, która inwestuje w swój rozwój i może sprostać potrzebom rynku pracy – dodaje Dyrektor Makara.