powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

„Zdrowo jem, więcej wiem” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. Dzięki bogatej, wieloaspektowej i spójnej formule projekt doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” TO:
bogata oferta edukacyjna dla zerówek i klas I- I szkół podstawowych;
baza wiedzy i scenariuszy zajęć dla nauczycieli;
szansa dla nauczycieli na podniesienie swoich kwalifikacji w zakresie edukacji
związanej ze zdrowym i ekologicznym stylem życia;
szansa dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy: jesień, zima oraz wiosna.
Zgłoszone zespoły mogą brać udział w dowolnych etapach, ale te które wezmą udział we wszystkich mają szanse na dodatkowe nagrody;
W każdym etapie nauczyciel prowadzi zajęcia z uczniami zgodnie z podanymi scenariuszami i terminarzem, a w ramach wywiadówek robi krótkie pogadanki z rodzicami. Do zadań nauczycieli należy również napisanie raportów z przeprowadzonych działań. Na podstawie raportów zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych etapów.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – dla szkoły, nauczycieli i uczniów.

13 marca 2019 roku to termin nadsyłania raportów z realizacji zadań etapu zimowego, a nie termin rejestracji do tego etapu.

Szczegółowe informacje nt. projektu oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej http://zdrowojem.fundacjabos.pl/