powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Zapraszamy młodzież w wieku 10 -19 lat oraz ich nauczycieli ze szkół i domów kultury do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską.

Trzecia odsłona konkursu, organizowana pod hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady”, poświęcona jest tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych, a tym samym zwiększania różnorodności biologicznej polskiej przyrody.
„Świat oczami młodych” to jedyna okazja dla młodzieży do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Trzy najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2019 roku.
Rejestracja placówek trwa do 19 marca 2019 roku. Z kolei na prace konkursowe czekamy do 14 maja 2019 roku.

Tegoroczna odsłona konkursu jest także wsparciem dla innego projektu Fundacji BOŚ pn. „Tradycyjny Sad”. W którym szkoły mogą się ubiegać o granty na założenie mini sadu z tradycyjnymi odmianami grusz. Wszelkie informacje o projekcie „Tradycyjny Sad” znajdują się na stronie http://tradycyjnysad.pl/ , do którego szkoły mogą się zgłaszać – rejestracja trwa do 28 lutego 2019 r.

Szczegółowe informacje nt. projektu oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej http://tradycyjnysad.pl/