W dniu 11.01.2019 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się kolejny 23. Zimowy Festiwal Teatralny „Hej kolęda, kolęda”.

Organizatorami przeglądu byli: Starostwo Powiatowe i Centrum Kultury w Łęcznej. Prezentacje artystyczne grup teatralnych oglądali m.in. Wicestarosta Dawid Kostecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęcznej Krzysztof Matczuk.

Na scenie Centrum Kultury zaprezentowało się 8 grup teatralnych ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu łęczyńskiego:

1. Grupa Teatralna ze Szkoły Podst. im. Zgromadzenia Partyzanckiego ”Jeszcze Polska Nie Zginęła” w LUDWINIE
  2. „Nadrybscy Kolędnicy” Zespół Szkolno –Przedszkolny w NADRYBIU
  3. „Biedronki” Przedszkole Prywatne „Casper”
  4. „Smerfy” Zespół Szkolno – Przedszkolny NADRYBIU
  5. „Smerfy” Przedszkole Samorządowe w MILEJOWIE
    6 „Żabki” Przedszkole Publiczne nr 2 w Łęcznej
  6. „Zośki” Niepubliczne Gimnazjum Im. Polskich Noblistów w ZOFIÓWCE
  7. „Mimo Wszystko” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a szczególnie zespołom teatralnym, instruktorom i opiekunom oraz przybyłym gościom.