powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

2 grudnia 2018 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łęcznej przy ul. Obrońców Pokoju odbył się X Barbórkowy Turniej Szachowy o Kordzik Górniczy Łęczna 2018

W zawodach uczestniczyło 86 zawodników, w tym dwóch arcymistrzów. Główną nagrodę, Kordzik Górniczy ufundowany przez Związek Zawodowy KADRA Lubelski Węgiel S.A., zdobył arcymistrz Marcin Dziuba z klubu Wieża Pęgów. Kolejne miejsca zdobyli: Paweł Stoma i Michał Mirosław obaj z KSz Dragon Lublin. Niemal połowa zawodników startująca w zawodach to młodzicy do lat 10 (15 zawodników), oraz juniorzy do lat 14 (22 zawodników). Najlepszym młodzikiem do lat 10 okazała się Emilia Sprzęczka z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, a najlepszym juniorem do lat 14 był Jerzy Rzeńca z LKSz Lublin. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Łęczna został Marek Strycharczuk, a z Powiatu Łęczyńskiego Mariusz Dudek z Milejowa. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z Łęcznej, oraz m.in.: z Milejowa, Tomaszowa Lubelskiego, Lublina, Zamościa, Ożarowa, Radzynia Podlaskiego, Chełma, Płocka i Międzyrzecza Podlaskiego.

Organizatorami turnieju było Centrum Kultury, Lubelski Klub Szachowy, Związek Zawodowy KARDA Lubelski Węgiel S.A. a sponsorem strategicznym Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Jednym z fundatorów nagród było również Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Tekst i zdjęcia: Centrum Kultury w Łęcznej