powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Młodzież w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej oraz w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej zaangażowała się w akcję charytatywną „Mikołaj o Tobie nie zapomni” prowadzoną przez parafię św. Barbary i MOPS w Łęcznej.

W „Jagiellończyku” Klasa 2 technikum informatycznego z wraz z wychowawczynią Moniką Mazur zachęcała społeczność ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej do zaangażowanie się w akcję charytatywną „Mikołaj o Tobie nie zapomni” prowadzoną przez parafię św. Barbary i MOPS w Łęcznej. Akcja prowadzona była również w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prowadzili zbiórkę pieniędzy i słodyczy wśród kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Udało się przygotować prezenty mikołajowe dla czwórki dzieci: 9 – letniego Pawła, 12-letniego Damiana, Przemka i 12-letniej Oli. Paczki zostały przekazane do Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej działającej przy parafii św. Barbary w Łęcznej, która prowadzi tę akcję we współpracy z Młodzieżowym Wolontariatem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wszystkie prezenty 6 grudnia zostały rozwiezione do dzieci przez ekipę Świętych Mikołajów.