6 grudnia 2018 r. po raz kolejny w Zespole Szkół Górniczych odbyła się akcja krwiodawstwa. Swoją krwią podzielili się uczniowie i nauczyciele szkoły górniczej oraz ZS im. K.K. Jagiellończyka.

Zarejestrowanych zostało 34 chętnych uczniów, z tej grupy 27 oddało po 450 mililitrów krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zebrało ponad 12 litrów bezcennego leku.

Akcje honorowego oddawania krwi odbywają się w ZSG od kilku lat, pierwsza odbyła się w 2013 roku. Obecna akcja ma szczególny wydźwięk, bo przypadła w Dzień św. Mikołaja, kiedy obdarowujemy się prezentami. Krew to najpiękniejszy dar, który ratuje zdrowie a często i życie niejednemu człowiekowi. Za ten dar należą się dawcom serdeczne podziękowania.