7 grudnia 2018 w Ośrodku Wychowawczo-Rewalidacyjnym w Łęcznej odbyły się uroczystości związane z obchodami barbórkowymi.

Wśród przybyłych gości był Zdzisław Cichosz były – przewodniczący ZZG w Polsce LW Bogdanka S.A., korzystający obecnie z zasłużonej emerytury, który jak sam powiedział, nie opuścił jeszcze żadnej uroczystości barbórkowej w Ośrodku
i dopóki będzie żył chce Ośrodek odwiedzać; Pan Tadeusz Gałecki zastępca przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność LW Bogdanka S.A. Ośrodek odwiedzili także kibice Klubu Sportowego „Górnik Łęczna”- Panowie Łukasz Rzechota, Patryk Płaszczewski, Kamil Rożenek, a także piłkarze Sergiusz Prusak, Adrian Łukaszewicz, Paweł Sasin, Paweł Wojciechowski.

Wychowankowie ORW w krótkim programie artystycznym ukazali trud górniczej pracy. Były wzruszenia, śmiech i radosne okrzyki, a na zakończenie wspólny górniczy walczyk. Nasi goście obdarowali wychowanków Ośrodka szczerym uśmiechem, uściskiem dłoni i prezentami.

Wychowankowie Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego w Łęcznej bardzo dziękują za wsparcie, pomoc i pamięć. Szczęść Boże.