powiat łęczyński
facebook youtube bip epuap mapa strony kontrast strony powieksz tekst

Trasy rowerowe

Powiat łęczyński to wymarzone miejsce wycieczek rowerowych. Zróżnicowanie terenu, dobry układ bocznych i terenowych dróg z dala od spalin, wspaniałe kompleksy lasów i mnogość zbiorników wodnych dają rowerzyście możliwość spokojnego wypoczynku z dala od zatłoczonego miasta. Przez teren powiatu przebiega wojewódzki szlak rowerowy Lublin – Wola Uhruska.

Opracowanych zostało 6 tras rowerowych, aby zachęcić Państwa do czynnego wypoczynku. Nawet niedoświadczony rowerzysta może wybrać się na niektóre z nich.
Trasa nr 1 przebiega przez gminy: Puchaczów, Ludwin, Spiczyn – długość ok. 42 km
Trasa nr 2 przebiega przez gminy: Łęczna, Spiczyn (pętla) – długość ok. 30 km
Trasa nr 3 przebiega przez gminy: Cyców, Puchaczów (pętla) – długość ok. 35 km
Trasa nr 4 przebiega przez gminy: Łęczna, Milejów, Puchaczów (pętla) – długość ok. 44 km
Trasa nr 5 przebiega przez gminy: Cyców (pętla) – długość ok. 21 km
Trasa nr 6 przebiega przez gminy: Łęczna, Milejów, Puchaczów, Cyców – długość ok. 26 km

Trasy te są oznakowane w terenie, a w centrach miejscowości gminnych (zwykle przy urzędzie gminy) i przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej znajdują się tablice z mapą tras rowerowych.

Na terenie powiatu można znaleźć piękne leśne tereny, pokryte siecią dróg terenowych, piaszczyste pagórki, rozległe łąki – suche i podmokłe, obszary silnie uprzemysłowione, jeziora z dobrze zorganizowaną i bezpieczną bazą turystyczną. Kolorytu dodają powiatowi także przepiękne zabytki – drewniane kościoły, uroczo położone dworki, leśne zapomniane cmentarze oraz miejsca pamięci głównie z obu wojen światowych.

Zamieszczony poniżej przewodnik oraz mapa z pewnością ułatwią zwiedzanie uroczych zakątków Parku Krajobrazowego „Pojezierze Łęczyńskie” oraz Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym w pliku, przewodnikiem po trasach rowerowych.

Przewodnik – Trasy rowerowe http://pliki.powiatleczynski.pl/przewodnik.pdf

Szlaki rowerowe regionu lubelskiego: http://www.szlakirowerowe.lubelskie.pl