Muzeum czasów Jana III Sobieskiego w Zawieprzycach

Muzeum mieści się w zabytkowym lamusie na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Zawieprzycach.

/gfx-user-normal/sites/12565423_662551640552671_7902157217308950972_n.jpg

Zawieprzycki lamus na terenie zespołu pałacowo-parkowego z ruinami zamku z czasów Jana III Sobieskiego to obecnie siedziba grupy historycznej – Chorągwi Zamku w Zawieprzycach. W niewielkim muzeum grupa zgromadziła m.in. broń i stroje z epoki, dzięki którym można lepiej poznać i zrozumieć czasy w których żyli Jan III Sobieski i jego przyjaciel – właściciel zamku w Zawieprzycach – Atanazy Miączyński.

Muzeum Czasów Jana III Sobieskiego
Zawieprzyce 121, 21-075 Spiczyn

GODZINY OTWARCIA

niedziele: 14:00 – 16:00

Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnego ustalenia terminu i godzin zwiedzania.

Dla grup zorganizowanych za odpłatnością istnieje możliwość zorganizowania kilkugodzinnego pobytu na terenie zamkowego wzgórza w Zawieprzycach uwzględniającego:

– zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego z przewodnikiem
– pokazy historyczne w wykonaniu członków Chorągwi, w tym spotkanie z katem
– gry, zabawy i zajęcia terenowe o tematyce historycznej
– ognisko lub wspólne przygotowanie posiłku w kociołku
– nocleg w schronisku szkolnym
– spływ kajakowy

Dodatkowa oferta Chorągwi w Zawieprzycach:
– inscenizacje i rekonstrukcje historyczne (XVIIw.)
– warsztaty kulturowe, historyczne, wielodyscyplinarne
– wioska tematyczna – „Na Zamku Miączyńskiego”
– imprezy masowe o tematyce historycznej i kulturowej
– ogródki zabaw szlacheckich dla dzieci