10 maja 2019 r. świętowaliśmy 10-lecie działalności szpitala. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Barbary w Łęcznej pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego, ks. abp. Stanisława Budzika. Podczas uroczystości poświęcony został sztandar SPZOZ w Łęcznej, a po mszy św. nastąpiło wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej do kaplicy szpitalnej.

Kolejnym punktem programu było podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod nowe skrzydło szpitala. Ma to być dwukondygnacyjny budynek o pow. ok. 2 tys. mkw., w którym ulokowany zostanie zakład opiekuńczo-leczniczy i oddział rehabilitacji. W dalszej części uroczystości, Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek wręczał odznaczenia państwowe i medale. Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony Dyrektor SPZOZ Krzysztof Bojarski, a Medal Wojewody Lubelskiego z okazji jubileuszu 10-lecia otrzymał m.in. Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej. Były też dyplomy, gratulacje i kwiaty.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa z ks. abp Stanisławem Budzikiem – Metropolitą Lubelskim na czele, przedstawiciele władz państwowych z udziałem Wiceminister Zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko, Wiceministra Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia, europosła Krzysztofa Hetmana, posłów Ziemi Lubelskiej. Powiat Łęczyński reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu – Arkadiusz Biegaj, Wicestarosta Łęczyński – Dawid Kostecki, Członek Zarządu Powiatu – Piotr Rybak oraz Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego – Michał Pelczarski. Obecny był także Konsul Generalny Ukrainy – Wasyl Pavlyuk, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, a także byli dyrektorzy szpitala oraz obecny i były Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A. – Artur Wasil i Stanisław Stachowicz. Z Łucka przyjechała dyrektor szpitala Larysa Dukhnevych i ordynator oddziału oparzeń Roman Tracz. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń współpracujących.

Patronat honorowy nad jubileuszem 10-lecia Szpitala Powiatowego w Łęcznej im. św. Siostry Faustyny Kowalskiej sprawował ks. abp. Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski oraz Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski.