Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Oświata » Oferta powiatowych ... » Zespół Szkół im. ...

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej
ul. Bogdanowicza 9, 21-010 Łęczna, tel. 81/ 53 154 64, http://www.kkjagiellonczyk.plnull

SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY
Technikum
• technik architektury krajobrazu
• technik budownictwa
• technik ekonomista
• technikum informatyk
• technik organizacji reklamy
• technik logistyk (nowość!)
Szkoła Branżowa I Stopnia
• monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
• fryzjer
I Liceum Ogólnokształcące im. J. Zamoyskiego
• rozszerzenie: biologia, chemia, geografia, j. angielski; języki: angielski i niemiecki
• rozszerzenie: biologia, chemia; języki: angielski i niemiecki
• rozszerzenie: j. polski, WOS, j. angielski; języki: angielski i niemiecki
• klasa policyjna – rozszerzenie: geografia, WOS; języki: angielski i niemiecki
• rozszerzenie: matematyka, fizyka, informatyka; języki: angielski i niemiecki
• rozszerzenie: j. polski, historia, j. angielski; języki: angielski, hiszpański/francuski

OFERTA DLA DOROSŁYCH (bezpłatna, weekendowa)
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
• technik informatyk
• technik ekonomista
• technik budownictwa
Szkoła Policealna
• technik bezpieczeństwa i higieny pracy

W ubiegłym roku Zespół Szkół obchodził jubileusz 45-lecia. Szkołę cechuje wysoki poziom nauczania, potwierdzony wynikami egzaminów maturalnych i zawodowych oraz system nauczania oparty na przyjaznym dla uczniów ocenianiu kształtującym. W 2017 roku „Jagiellończyk” zajął 39 miejsce i należy do 50 najlepszych szkół woj. lubelskiego w rankingu „Perspektywy”. Posiada certyfikaty: „Nowoczesna Szkoła”, „Szkoła z klasą”, „Nauczyciel z klasą”, „Szkoła Innowacji” oraz tytuł „IT Szkoła”. Wśród uczniów liczne jest grono stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz Powiatu Łęczyńskiego, a także laureaci zawodów i konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. Szkoła jest organizatorem własnych konkursów: „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”, „English around the English – speaking countries”. To co wyróżnia szkołę, to ciekawe inicjatywy, np. gry terenowe, niebanalne lekcje, Jagiellońska noc filmowa, kreatywne dni tematyczne, projekt „Spotkania z COOLturą”. Współpraca: Szkoła Przedsiębiorczości (edukacja ekonomiczna przez tworzenie klasowych firm symulacyjnych), lubelskie uczelnie: WSEI, WSPA, UMCS, KUL i UP (prelekcje, wykłady, konferencje, korzystanie z czytelni akademickich), Fundacja „Szczęśliwe Dzieciństwo” (realizacja programu wychowawczego „Korona Polskiego Wychowania”), Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie (program „Szkolny Klub Sportowy”).

Zaplecze edukacyjne szkoły
Nowoczesne, wyposażone w sprzęt multimedialny klasopracownie, profesjonalne pracownie do nauki zawodu: ekonomiczna, architektury krajobrazu, organizacji reklamy, budownictwa, 6 pracowni komputerowych, biblioteka z multimedialnym centrum informacji. Szkoła jest ośrodkiem egzaminowania we wszystkich zawodach. Sala gimnastyczna z pełnym zapleczem sportowym, stoły do tenisa stołowego, nowy kompleks boisk. W szkole prowadzone są zajęcia przygotowujące do matury oraz do egzaminów zawodowych, zajęcia dla uczniów mających trudności w nauce, działa Pracownia Rysunku i Malarstwa „Prima”, koło dziennikarskie i recytatorskie, grafika komputerowa, turniej gier komputerowych (CSGO, LoL), SKS, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.

Praktyczna nauka zawodu
Praktyki zawodowe uczniów Technikum odbywają się w firmach powiatu łęczyńskiego i lubelskiego, fryzjerzy zdobywają szlify w łęczyńskich i lubelskich salonach, monterzy suchej zabudowy i robót wykończeniowych zajęcia praktyczne odbywają w szkole w specjalistycznej pracowni, będącej ośrodkiem egzaminowania w zawodzie. Klasy reklamy współpracują z przedsiębiorcami i instytucjami w ramach projektowania różnych form graficznych. Klasa architektury krajobrazu jest autorem realizowanego przez Urząd Miejski projektu koncepcyjnego skweru przy ul. Wierzbowej.

Aktualnie realizowane projekty
Realizacja projektu „Kształcimy prawdziwych zawodowców w Jagiellończyku” w latach 2017-2019. W ramach wsparcia szkoła zyska dofinansowanie ze środków unijnych m.in. na: płatne staże u pracodawców, dodatkowe kursy i szkolenia dla uczniów, np. kurs AUTOCAD, Excell dla średniozaawansowanych, grafiki komputerowej, fotograficzny, operator wózka widłowego, wizualizacje fotorealistyczne i inne, wyposażenie pracowni technicznych szkół, platformę schodową w celu zwiększenia dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Kierunki na które warto zwrócić uwagę
LO ma w wyborze aż 4 języki obce i wiele rozszerzeń. W szkole uczą nauczyciele z doświadczeniem i pasją, którzy gwarantują wysoką zdawalność matur i sukcesy w wielu dziedzinach. Technik ekonomista i technik informatyk - podejmują pracę już w IV klasie. Nowy kierunek to – technik logistyk. Uczniowie zdobędą na nim wiedzę i umiejętności z planowania i wdrażania procesów przechowywania i transportowania produktów, zarządzania zapasami i przestrzenią magazynową, tworzenia planów dostaw, obliczania kosztów dostawy i magazynowania towarów, prowadzenia rozliczeń ze spedytorami, klientami krajowymi i zagranicznymi, organizowania przewozów osób w komunikacji publicznej i opracowywania rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, międzymiastowej i regionalnej.
Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron