Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

RSS

I sesja Rady Powiatu Łęczyńskiego VI kadencji

Herb W związku z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Lublinie z dnia 9 listopada 2018 roku w sprawie zwołania pierwszej sesji Rady Powiatu Łęczyńskiego wybranej w głosowaniu dnia 21 października 2018 roku informuję, iż Komisarz Wyborczy zwołał I sesję Rady Powiatu Łęczyńskiego VI kadencji na dzień 22 listopada 2018 roku. Z upoważnienia Komisarza Wyborczego ustalam miejsce i godzinę rozpoczęcia sesji na 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej Al. Jana Pawła II 95B. ... »

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada społeczność Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach uczciła uroczyście Dzień Praw Dziecka. Na tą okoliczność organizowane zostały zajęcia, podczas których wychowankowie zostali zapoznani z sylwetkami osób, które miały fundamentalny wkład w rozwój i obronę praw dziecka np. Janusz Korczak, Irena Sendlerowa. Omówiono również posiadane przez dzieci prawa. ... »

Etap powiatowy 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięty!

Tegoroczna, już 22. edycja Jesiennego Konkursu Recytatorskiego odbyła się pod hasłem „Narodziny światów – fantastyka w literaturze”. Do etapu powiatowego (15.11.2018 r.), którego organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej, kwalifikację w eliminacjach gminnych uzyskało 27 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łęczyńskiego. ... »

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Niepodległa 2018”

Organizowany przez Zespół Szkół w Ludwinie Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Niepodległa 2018” miał na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, wzbudzenie zainteresowania historią powiatu łęczyńskiego, wzbudzenie szacunku do lokalnych bohaterów i miejsc pamięci narodowej, przywracanie pamięci o ludziach, miejscach i zdarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości, kształtowanie szacunku do symboli narodowych, rozwijanie kreatywności i wrażliwości oraz uzdolnień fotograficznych. ... »

Otwarte Strefy Aktywności przy szkołach Powiatu Łęczyńskiego oficjalnie zostały otwarte

9 listopada 2018 r. w Milejowie odbyło się uroczyste otwarcie siłowni plenerowych na terenie szkolnym, przy okazji uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Natomiast na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach uroczyste otwarcie miało miejsce 14 listopada 2018 r. również przy okazji uroczystości upamiętniających odzyskanie Niepodległości. ... »

Zimowa rekrutacja w Zespole Szkół w Ludwinie.

Obecnie w Zespole Szkół w Ludwinie trwa nabór na semestr wiosenny. Pierwsze zajęcia już lutym. Nie pobieramy czesnego! ... »

Termomodernizacja ZSR w Kijanach

Powiat Łęczyński podpisał umowę na realizację kolejnego projektu. W latach 2019-2021 Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach będzie wdrażał przedsięwzięcie pt. "Termomodernizacja Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach – budynek główny szkoły oraz budynek Internatu”. ... »

Nabór wniosków na realizację w 2019 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2019 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wnioski należy składać do dnia 15 marca 2019 r. ... »

15 listopada- Rzuć Palenie Razem z Nami

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Inicjatywa ta powstała w Stanach Zjednoczonych. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku do rzucenia palenia namawia się Polaków. ... »

Wycieczka historyczna śladami bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny

6 listopada uczniowie klasy 3 m z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wyruszyli na wycieczkę historyczną do miejsc upamiętniających bohaterów walk o wolną Polskę. ... »

Informacja

herb W dniach 14-15 listopada 2018 r.(termin zapasowy 16 listopada 2018 r.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II. ... »

XLVIII Sesja Rady Powiatu w Łęcznej

herb Serdecznie zapraszam na XLVIII Sesję Rady Powiatu w Łęcznej, która odbędzie się w dniu 15 listopada 2018 roku o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią w Łęcznej. ... »

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości - relacja

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości, powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości miały wyjątkowo uroczysty charakter i trwały dwa dni. ... »

Ostrzeżenie o silnej mgle

Silna mgła do godziny 10:00, dnia 09.11.2018 r. ... »

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Przewodniczący Rady Powiatu w Łęcznej, Starosta Łęczyński, Proboszcz Parafii pw. św. Barbary w Łęcznej serdecznie zapraszają na powiatowe uroczystości z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. Uroczystości patriotyczne odbędą się też w gminach na terenie powiatu łęczyńskiego. ... »

1 2 3 »

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa