Życzenia Wielkanocne

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Żegnamy Jana Olszewskiego

Jako przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy Powiatu Łęczyńskiego żegnamy śp. Jana Olszewskiego - męża stanu, patriotę, człowieka odwagi. ... »

Milejowski "Bolivar" z nową ofertą na kolejny rok szkolny

Znamy już ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie na rok szkolnym 2019/20. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi kierunkami kształcenia, wśród których znajduje się wiele nowości. ... »

Kolejny etap scalania gruntów w gminie Ludwin za nami

W dniu 14 lutego 2019 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zezulinie Pierwszym odbyło się zebranie uczestników scalenia gruntów wsi: Grądy, Kocia Góra, Zezulin Drugi, Zezulin Niższy i Zezulin Pierwszy, w gminie Ludwin. ... »

Ciekawsza nauka w Bolivarze - ruszyły pierwsze szkolenia

W bieżącym tygodniu odbyły się pierwsze szkolenia w ramach projektu „Ciekawsza nauka w Bolivarze – łatwiejszy start zawodowy” - nowoczesne metody fryzjerskie i kurs obsługi kas fiskalnych. W rozpoczęciu tego etapu projektu wzięli udział Wicestarosta Dawid Kostecki oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie Dariusz Szafranek. ... »

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej

Herb Powiatu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej w dniu 14.02.2019 r. ogłosiło otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Rodzaj zadania to: prowadzenie placówki wsparcia dziennego o zasięgu ponad gminnym dla dzieci z terenu powiatu łęczyńskiego. ... »

O średniowieczu w Starostwie

Czym polowali, w co się ubierali i gdzie mieszkali Słowianie - te i wielu innych ciekawostek na temat średniowiecza mogli dowiedzieć się młodzi mieszkańcy naszego powiatu podczas spotkania z załogą Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckiej, które odbyło się 13 lutego w naszym Starostwie. ... »

Bezpiecznie podczas ferii

Państwowy Powiatowy Inspektor w Łęcznej w związku z trwającymi feriami zimowymi przekazuje informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku, które warto zapamiętać i stosować. ... »

Ogłoszenie - Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości

Herb Powiatu Starosta Łęczyński, wykonujący zadania z administracji rządowej z zakresu gospodarki nieruchomościami Skarbu Państwa informuje ... »

Zarząd Powiatu w Łęcznej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Łęczyńskiego na rok 2019

Konkurs dotyczy zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, kultury fizycznej i sportu, turystyki oraz ochrony i promocji zdrowia. Skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz pomiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z terenu Powiatu Łęczyńskiego. Ostateczny termin naboru ofert: 28 lutego 2019 r. ... »

Poszukiwanie padłych dzików na terenie powiatu

Herb powiatu W dniach 12-13 lutego 2019 r. na terenie gmin Łęczna, Ludwin oraz Puchaczów będą przeprowadzone poszukiwania padłych dzików, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej, afrykańskiego pomoru świń. Poszukiwania przeprowadzą leśnicy, służby weterynaryjne, wojsko. Osoby przebywające w tych dniach oraz poruszające się po drogach na terenach gdzie będą przeprowadzone poszukiwania prosimy o zachowanie ostrożności. Szczególnie na zwrócenie uwagi na dziką zwierzynę, która z lasu może wyjść na drogi.

Ostrzeżenie o oblodzeniu

Od godz.03:00 12.02.2019 r. do godz.10:00 12.02.2019 r. ... »

Liderzy kooperacji z powiatu łęczyńskiego

08.02.2019 r. Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się spotkanie podsumowujące I Kamień Milowy projektu pn. „Liderzy kooperacji”. ... »