Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

RSS

Powiatowe stypendia dla najlepszych uczniów rozdane

W ramach „Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży” 40 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Łęczyński osiągających wysokie wyniki w nauce lub będących laureatami konkursów lub olimpiad zostało objętych systemem stypendialnym. 21 września odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych od Starosty Łęczyńskiego stypendystom i ich rodzicom. ... »

"Zauroczeni pięknem Ziemi Łęczyńskiej" - wyniki

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „ZAUROCZENI PIĘKNEM ZIEMI ŁĘCZYŃSKIEJ”organizowanego w ramach realizacji zadania publicznego ze środków budżetowych Powiatu Łęczyńskiego. ... »

Regaty żeglarskie

W dniach 16 i 17 września 2017 roku na wodach jeziora Piaseczno zlokalizowanego na terenie Powiatu Łęczyńskiego, już po raz kolejny zostały rozegrane regaty żeglarskie w klasie Korsarz. Regaty zaliczane do Pucharu Polski Polskiej Floty klasy Korsarz cieszą się sporym zainteresowaniem w środowisku żeglarskim. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 20 zawodników z województwa lubelskiego i mazowieckiego ścigających się na 9 łódkach klasy Korsarz i 2 klasy Europa. ... »

Salon Maturzystów 2017

18 września 80 uczniów z pięciu klas maturalnych, kształcących się w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej, wzięło udział w Salonie Maturzystów, kampanii edukacyjnej i informacyjnej skierowanej do uczniów przygotowujących się do matury i rekrutacji na studia. ... »

Zapraszamy hodowców drobiu i pracowników izb rolniczych na szkolenie

herb W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łęcznej, serdecznie zaprasza na szkolenie dotyczące grypy ptaków. Szkolenie przeznaczone jest dla hodowców drobiu oraz pracowników izb rolniczych. Odbędzie się ono w dniu 22 września 2017 r. o godzinie 12:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Laury za felieton dla uczennicy z Jagiellończyka”

Czytelnicy „Gazety Nałęczowskiej” będą mieli okazję oddać się lekturze tekstu Ludzie zapomnieli Anny Ścisłowskiej – uczennicy klasy II technikum architektury krajobrazu ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej zdobywczyni III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie im. Bolesława Prusa na felieton. ... »

Podpisanie umowy o współpracy z PRG Linter S.A.

15 września firma PRG Linter S.A. podpisała umowę o współpracy z Powiatem Łęczyńskim przy udziale ZSG w Łęcznej. Efektem tej współpracy jest konkurs "Linteriada 1.0" skierowany do uczniów klas czwartych o profilu górniczym. Jego uczestnicy mają szansę sięgnąć po nagrodę w postaci tygodniowego pobytu w górach w ośrodku firmy. ... »

Zostań wolontariuszem PCPR w Łęcznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej/Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje wolontariuszy do pomocy dzieciom i młodzieży przebywającej w rodzinnej pieczy zastępczej. ... »

OGŁOSZENIE STAROSTY ŁĘCZYŃSKIEGO

w sprawie naboru kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Łęcznej powołanej Zarządzeniem Nr 79/2015 Starosty Łęczyńskiego z dnia 21 października 2015 r. ... »

Łęczna na rowery - edycja VIII

W niedzielę 17 września wyruszy z Łęcznej VIII rajd rowerowy „Łęczna na rowery”. ... »

78 rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej

20 września 2017 roku o godz. 11.00 przy ul. Braci Wójcickich - Rondo Łęczyńskich Bohaterów Września odbędzie się uroczystość z okazji 78. rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. ... »

Plebiscyt "Kuriera" na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Od 25 sierpnia 2017 roku do 18 września do godziny 12:00 trwa Plebiscyt "Kuriera Lubelskiego" na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W plebiscycie biorą udział m.in. wieńce dożynkowe z naszego powiatu, wykonane przez KGW Brzeziny, Sołectwo Jaszczów, KGW Ostrówek, KGW Ostrówek Kolonia. ... »

60-lecie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie

Dnia 1 października 2017 roku w ramach XXXVI Wojewódzkich Kraśnickich Spotkań Pszczelarzy odbędą się obchody 60 –lecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie. Obchody będą miały miejsce w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. (Al. Niepodległości 44). ... »

Licealistki z "Zamoyskiego" w Belgii

Kilka wrześniowych dni w Belgii spędziły Oliwia Polak, Justyna Głąb i Wiktoria Olender – uczennice II klasy LO im. J. Zamoyskiego z ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej wraz z panią Marzeną Niedźwiadek. Wycieczka była nagrodą dla dwunastu trójosobowych drużyn w wojewódzkim konkursie „Twoje europejskie wyzwanie”. ... »

Sąsiedzka giełda przydasiów

Dnia 20 września 2017 roku w godzinach 14:00 – 17:00 na ul. Wiosennej 4 (plac przy SP Nr 4) odbędzie się Sąsiedzka Giełda Przydasiów – wymień, sprzedaj, kup. ... »

1 2 3 »

Geoportal
Serwis turystyczny
Swiss Contribution
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2017 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa