Życzenia Wielkanocne

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Dni Otwarte w naszych szkołach średnich

Trwają Dni Otwarte w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Łęczyński. Dzień Otwarty służy pełnej prezentacji kierunków kształcenia, wyposażenia pracowni oraz zaplecza dydaktycznego.Tego dnia można zwiedzić sale lekcyjne, porozmawiać ze starszymi kolegami oraz nauczycielami. W szczególności zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców. Kolejne spotkanie już 26 maja w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach. ... »

Trzy medale seniorów „ISKRY” Spiczyn

W dniach od 19 do 21 maja 2017 r. w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach – styl wolny. ... »

Historyczna Majówka w Zawieprzycach: 20-21 maja 2017

Już za tydzień jubileuszowa X Historyczna Majówka w Zawieprzycach. Jak co roku na zawieprzyckim wzgórzu zamkowym nie zabraknie ciekawych pokazów i warsztatów historycznych oraz mnóstwa atrakcji dla całych rodzin. ... »

W ZSG będą się kształcić sportowcy

18 maja 2017 r. została podpisana oficjalna umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Łęczyńskim a Górnikiem Łęczna S.A. i Górniczym Klubem Sportowym Górnik Łęczna. Celem współpracy jest realizacja programu szkolenia sportowego w piłce nożnej i innych sportach uprawianych przez uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. ... »

Stypendia i praca w Bogdance dla najzdolniejszych uczniów

17 maja u w siedzibie Zarządu LW „Bogdanka” zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim, Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej a Lubelskim Węglem „Bogdanka” S.A. Na jego mocy został ustanowiony program stypendialny dla najlepszych uczniów kształcących się w zawodach bezpośrednio związanych z górnictwem, jak również w zawodzie technik mechanik i technik elektryk. ... »

Młodzi plastycy nagrodzeni

17 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Łęcznej Wicestarosta Dariusz Kowalski i Kierownik Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Łęcznej Katarzyna Warszawska – Krakowiak wręczyli dyplomy i nagrody laureatom etapu powiatowego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP –Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. ... »

Eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte!

16.05.2017 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej już po raz piąty organizowała eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyło w nich 28 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu łęczyńskiego. ... »

Badania w ramach programu „Nie nowotworom u dzieci” za nami!

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda już po raz drugi gościł w powiecie łęczyńskim. Tym razem w jego gabinetach przebadano ponad 140 dzieci. Akcja miała na celu wczesną diagnostykę nowotworów i innych zmian wewnątrzustrojowych u dzieci ... »

V POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY MISTRZ ORTOGRAFII ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 11.05.2017 r. w Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Gimnazjalistów ... »

„NIE nowotworom u dzieci” - zapraszamy na bezpłatne badania!

Fundacja Ronalda McDonalda oraz Starosta Łęczyński zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych profilaktycznych badaniach USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”. ... »

„Detektyw Rzodkiewka na grządce” przepustką do Zakopanego

Ogólnopolskim sukcesem pochwalić się może Eryk Libera - uczeń kl III Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Januszówce. ( Prowadzonej przez Stowarzyszenie Oświatowe CJZ). Praca jego zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom na Scenariusz Niebieskiego Teatru czyli scenariusz przedstawienia teatralnego poruszającego problem autyzmu. ... »

Trzy medale zawodników „ISKRY” Spiczyn

Trzy medale zawodników „ISKRY” Spiczyn na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dżonkowie. Doskonały występ zanotowali zawodnicy „ISKRY” Spiczyn na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach – styl wolny, która odbyła się w dniach 02 – 05 maja 2017 r. w Dżonkowie – zdobywając aż 3 medale, co w historii klubu miało miejsce tylko raz, wiele lat temu. ... »

Uwaga – prognozowany spadek temperatury poniżej 0 st. C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy prognozuje spadek temperatury w nocy z dnia 09.05.2017 r. na 10.05.2017 r. od – 3 st. C do -1 st. C na terenie województwa lubelskiego. Niekorzystne zjawisko atmosferyczne zagraża uprawom rolnym.

Amatorskie Pasje - wernisaż wystawy zbiorowej

Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej - "Amatorskie Pasje", który odbędzie się 12 maja 2017 r.o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Łęcznej, ul. Obrońców Pokoju 1 ... »

V Powiatowy Konkurs "Młodzi Ratownicy" Nadrybie 2017

Zwichnięcie/złamanie nogi lub ręki, krwotok, oparzenie – to wszystko może przydarzyć się wszędzie: w szkole, na ulicy, w domu i każdemu z nas. Dlatego bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, jak się zachować w konkretnej sytuacji. 28 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nadrybiu odbył się V Konkurs Powiatowy „MŁODZI RATOWNICY”. ... »