Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Nabór wniosków na ...

Aktualności

RSS

Nabór wniosków na zmniejszanie barier dla osób niepełnosprawnych

Powiat Łęczyński wystąpił do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o przyznanie w bieżącym roku środków finansowych na realizację programu „Aktywny Samorząd”. Kontynuowany będzie po podpisaniu umowy w sprawie realizacji programu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej.

Program adresowany jest do osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności m.in. z dysfunkcją narządu ruchu, dysfunkcją kończyn górnych, dysfunkcją narządu wzroku.

Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Aktualnie trwa nabór wniosków w ramach Modułu II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym - warunkiem uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie jest nauka w szkole wyższej lub w szkole policealnej lub kolegium lub przewód doktorski.
Wysokość dofinansowania różnicowana jest w zależności od wysokości czesnego.

Wnioski przyjmowane są od 10.03.2017r. do 30.03.2017r.
Podstawą podjęcia decyzji o przyznaniu dofinansowania jest wniosek zawierający wszystkie wymagane dane wraz z kompletem wymaganych załączników (dokumenty do pobrania na stronie internetowej http://www.pcprleczna.pl lub w siedzibie PCPR, ul. Staszica 9, pokój nr 01).

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www