Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Stypendia dla ...

Aktualności

RSS

Stypendia dla uzdolnionych uczniów rozdane

W ramach Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży, uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Łęczyński osiągający wysokie wyniki w nauce lub będący laureatami konkursów lub olimpiad zostali objęci systemem stypendialnym. W dniu 03.03.2017r. odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych Stypendystom i Ich Rodzicom za wyniki osiągnięte za pierwsze półrocze.

Gratulacje składali Starosta Łęczyński - Roman Cholewa oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej- Marta Piwońska. Stypendia naukowe zostały przyznane łącznie 21 uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie ci na koniec semestru poprzedzającego przyznanie stypendium uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen co najmniej 4,75. Jednorazowe stypendium przyznano również czterem laureatom imprez artystycznych i sportowych.

Z Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie stypendium za wysokie wyniki w nauce otrzymały: Anita Gańska, Karolina Kosierb i Dominika Matyjaszczyk. Z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej stypendium otrzymali: Rafał Podgornow i Patryk Olszewski. Z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej stypendium otrzymali: Daria Bobruś, Dominika Sawa, Piotr Warzyszak, Aleksandra Król.
Wszystkie wymienione osoby otrzymują stypendium w terminie od lutego do kwietnia 2017r.

W terminie od lutego do czerwca 2017r. stypendia zostały przyznane następującym osobom: Julii Domańskiej, Magdalenie Kosierb, Angelice Kuzyra, Paulinie Stanisławek, Oliwii Kubić, Magdalenie Nowak z Zespołu Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.
Z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej: Danielowi Roślik, Adrianowi Roczon i Szymonowi Osieleniec. Ponadto z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej: Justynie Głąb i Sebastianowi Słupny.
Kolejni uhonorowani to laureaci konkursów artystycznych: Barbara Wojciechowska, Kamil Sowiński i Justyna Głąb z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej oraz laureatka Mistrzostw Europy w badmintonie: Aleksandra Lipska z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.

Mamy nadzieję, że wdrożony system stypendialny zachęca naszych uczniów do wytężonej pracy i podejmowania wysiłku zdobywania wysokich ocen w wybranej przez siebie szkole.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa